TTISZTELT SZÜLŐ/ TÖRVÉNYES KÉPVISELŐ!

Tájékoztatom, hogy a kihirdetett veszélyhelyzetre tekintettel a 2021/2022. tanítási évre történő általános iskolai beiratkozás során nemcsak személyes, hanem online úton is lehetőség van beíratni a tanköteles korba lépő gyermekét. Az általános iskola első évfolyamára történő jelentkezésének elektronikus, online formájára 2021. április 10-től nyílik meg az informatikai lehetőség az Ön részére a KRÉTA rendszer felületén keresztül: https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap. Az e-Ügyintézés „Beiratkozás Általános Iskolába (BÁI)” felület 2021. április 16-án éjfélig van nyitva. Tekintettel a veszélyhelyzetre, javasoljuk, hogy éljenek ezzel a lehetőséggel, amely nemcsak biztonságos, hanem kényelmesebb is az Ön számára.

Ha módosítani kíván a már elektronikusan beküldött adatokon, akkor ezt úgy teheti meg, hogy jelzi (telefonon, e-mailben, az intézmény által meghatározott módon) az adott intézmény részére a visszavonási vagy adatmódosítási szándékát. Az adatok módosítását az intézmény a KRÉTA felületén a kérés alapján elvégzi. Amennyiben a szülő visszavonja gyermeke jelentkezését, ennek következményeként a BÁI felületen az  iskola a benyújtott jelentkezésre a szülő kérése alapján a kérelem benyújtására vonatkozó elutasító határozatot hoz, (hangsúlyozzuk, hogy ez nem a gyermekének felvételéről szóló elutasító határozat!), majd az intézmény saját rendszerében a gyermek adatait a „Beiratkozás visszavonva” státuszba állítja. Ezen műveletek elvégzését követően Ön ismét be tudja nyújtani gyermeke jelentkezését  egy másik iskolába.

Amennyiben Ön nem a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti körzetes iskolába íratná be a gyermekét, akkor is meg kell adnia a kötelező felvételt biztosító általános iskola nevét és címét is a jelentkezése során.

Akár körzetes, akár nem körzetes iskolába kívánja beíratni gyermekét, mindenképpen jelentkeznie kell az általános iskolánál, amely jelentkezés a fent jelzett online módon vagy személyesen történhet meg.

Az online beiratkozás esetén a beiratkozáshoz szükséges eredeti dokumentumok bemutatására a 2021/2022. tanév első napjáig (2021. szeptember 1.) kerülhet sor. A beiratkozás adatainak felvétele indokolt esetben, a beiratkozást lefolytató iskola által szabályozott módon, személyesen is megtörténhet 2021. április 15-én és 16-ána járványügyi veszélyhelyzet miatt megkövetelt egészségügyi szabályok szigorú betartása mellettEz a következőképpen alakul iskolánkban:

Előzetes egyeztetés az alábbi telefonszámokon: +36-79-325-229; +36-30-781-0850 vagy e-mailben az alábbi címen: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..

A fentiek után, akár online, akár személyesen történt a jelentkezése az iskolába, a körzettel nem rendelkező általános iskolai osztályok tekintetében, továbbá a körzettel rendelkező iskolákba jelentkező, nem körzetes gyermekek esetében egyaránt legkésőbb 2021. április 23-ig döntenek a gyermekek felvételéről és ezután küldik el a tájékoztatásukat Önnek.

A beiratkozási eljárás során vagy annak lezárása után legkésőbb két héten belül Önnek nyilatkoznia kell arról, hogy gyermeke számára hit- és erkölcstan vagy etika órát választja. A hit- és erkölcstan tantárgy választása esetén meg kell jelölnie, hogy melyik egyház hit- és erkölcstan oktatásának megszervezését kéri majd gyermeke számára. Az iskola a hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatos, az egyházaktól kapott információkat feltünteti a honlapján.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, adatok megadása kapcsán Ön segítséget kérhet a gyermeke óvodájától – óvoda OM azonosítja, gyermekük oktatási azonosítója tekintetében. Természetesen iskolánk fenntartója, a Bajai Tankerületi Központ is rendelkezésre áll a körzetes iskolákkal kapcsolatos információk, az online vagy a személyes beiratkozás rendjével kapcsolatos kérdések esetén.

Iskolánk beiskolázási körzete:

Baja 2. körzet
OM 027737 Újvárosi Általános Iskola
6500 Oltványi utca 14.

Apáczai Csere János utca teljes, Árpád tér teljes, Árpád utca teljes, Bajcsy-Zsilinszky utca teljes, Bánki Donát utca teljes, Berzsenyi Dániel utca teljes, Bethlen Gábor utca teljes, Bodrogi utca teljes, Bolgár utca teljes, Borbíró Ferenc sétány teljes, Cinke utca teljes, Csiga utca teljes, Csónak utca teljes, Daru utca teljes, Deszkás utca teljes, Dózsa György út 000000 000124 Páros, Dr. Alföldi József tér teljes, Duna utca teljes, Fáy András utca teljes, Futrinka utca teljes, Fürj utca teljes, Gábor Áron utca teljes, Ganz Ábrahám utca teljes, Gát utca teljes, Gerle utca teljes, Grassalkovich utca teljes, Horgász utca teljes, Jedlik Ányos utca teljes, Kamarásduna part teljes, Kandó Kálmán utca teljes, Kiss Ernő utca teljes, Klapka György utca teljes, Knézy Pál utca teljes, Kodály Zoltán utca teljes, Kosztolányi sétány teljes, Kölcsey Ferenc utca teljes, Major Máté utca teljes, Malomrév utca teljes, Miklós utca teljes, Mikszáth Kálmán utca teljes, Mindszehty József tér teljes, Miskolczy Ferenc sétány teljes, Mókus utca teljes, Molnár utca teljes, Móra Ferenc utca teljes, Nagy András utca teljes, Német utca teljes, Oltványi Imre utca teljes, Révész utca teljes, Sas utca teljes, Sugovica sor teljes, Szenes utca teljes, Tücsök utca teljes, Türr emlékmű part teljes, Türr István utca teljes, Vajas sor teljes, Varsa utca teljes, Vásárhelyi Pál utca teljes, Vidra utca teljes, Vöcsök utca teljes, Völgy utca teljes, Vöröshíd sétány teljes, Ybl sétány teljes, Zippernovszky Károly utca teljes, Uszály utca teljes, Vitéz utca teljes