Határtalanul 2019!

„Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne”

(Tamási Áron)

Az idei tanév elején az Újvárosi Általános Iskola második alkalommal vehetett részt a Határtalanul pályázat jóvoltából 4 napos tanulmányi kiránduláson. Hetedikes tanulóinkkal indultunk útnak Erdély csodálatosan szép tájaira. Utazásunk mottója: a „sóvidék” megismerése.

Túráink közben a híres tordai és parajdi sóbányák megtekintése mellett lehetőségünk volt Székelyföld magyarlakta tájait, településeit meglátogatni. Felsorolni is nehéz, mennyi mindent láttunk:

• Marosvásárhelyen a Bolyai Farkas Líceumot,
  • Székelyudvarhely gyönyörű belvárosát,
  • Gyergyószentmiklóson örmény katolikus templomban ismerkedünk a hit fontosságával,
  • Csíksomlyón megérintettük Szűz Mária lábát és megmásztuk a hegyet,

• Sétáltunk Szovátán a Medve tónál,
  • A Gyilkos-tó partján gyönyörködtünk a hatalmas hegyvonulatok bérceivel ölelt víztükörben,
  • A Békás-szorosban lélekvesztő utakon keltünk át,
  • Korondon elköltöttük a zsebpénzünket,
  • Koszorúztunk Tamási Áron emlékhelyet Farkaslakán és Petőfi emlékműveket Fehéregyházán, valamint Segesváron,

• Székelyszentléleken élvezhettük a helyiek vendégszeretetét és találkoztunk ottani iskolásokkal is.

Rengeteg élménnyel térünk haza onnan, ahol szintén otthon érezhettük magunkat.

Ábrahámné Tóth Edit

Tanulói élmények: